Sniper Elite V2

Dojmy z multiplayerové bety Uncharted 2

Akční adventura Uncharted 2: Among Thieves nabídne vedle singleplayerové kampaně i bohaté multiplayerové vyžití, jak ostatně bylo již předznamenáno. Šťastnější majitelé PS3 si jej přitom mohli v těchto dnech osahat díky veřejně přístupné betaverzi, nabízející jak versus, tak kooperativní boj. Tvůrci pro kompetitivní akci přitom vypustili dvě mapy – Village a Plaza. A herní servery Joystiq a Eurogamer hraní na nich následně okomentovali, jejich pocity odráží následující řádky.

Plaza představuje velké náměstí s centrální stavbou a se spoustou budov okolo, kde se dá na balkónech skvěle krýt. Hraní tu je výrazně svižnější a smrt číhá doslova na každém rohu. Village naproti tomu nabízí větší prostor pro seberealizaci, nechybí členité interiéry s různými vstupy a dále spousta míst, kde se naplno využije akrobatických dovedností zúčastněných postav. Ve výčtu zbraňového arzenálu najdete AK-47, M-4, granátomet, Dragon Sniper či Desert Eagle, přičemž naráz můžete mít pouze dvě alternativy – pušku a sekundární pistol. A ještě dva ruční granáty, které lze zahodit na hodně velkou distanc. Výjimkou pak je rotační kulomet, vedle nějž nezbývá místo na další kvér.
Na výběr jsou versus módy Team Deathmatch a Plunder, kde se hráči rozdělí na dva pětičlenné týmy, aby si vzápětí šli po krku. Plunder je vlastně alternativa známého Capture the Flag se zajímavou modifikací, kdy získaný artefakt máte šanci hodit buď kolegovi ve zbrani, nebo přímo do kontrolní zóny. K vidění jsou také perky, vylepšující přesnost střelby u určitých zbraní, množství munice, apod. A pak ještě schopnosti jako je střelba během aktu šplhání, ale nezdá se, že by zrovna téhle možnosti hráči využívali. Tempo hraní je totiž hodně svižné. Respawny zatím nejsou vyřešené moc citlivě, když hráče klidně vygenerují před nepřátelskou kulku, ovšem berme věci tak, že je to stále rozpracovaná verze hry.


Co potěší, je absence lagů, vcelku vychytané ovládání a interakce, počítaje v to výbušná auta. Jediný zásadní problém, v souvislosti s ovládáním, je prý tlačítko pro krytí se za různými objekty, které je přitom shodné i pro úhybný manévr. Takže někdy v praxi neuděláte přesně tu činnost, kterou byste zrovna chtěli. Občas zazlobí i kamera, jež nestíhá především v soubojích na blízko. V téhle souvislosti se však sluší zmínit ultimátní „killy“ poté, co se k protivníkovi nepozorovaně přiblížíte ze zálohy.

Kooperativní mód je určen už jen pro trojici hráčů, reprezentujících hlavní postavy ze singlu. Tito při svém postupu levelem budou čelit nepřátelům přicházejícím doslova ze všech stran. Bohužel přespříliš skriptované nahánění vojáků, co se ve stále stejném počtu objevují na stále stejných místech a to ve stejný moment, nepůsobí dvakrát dobře. Zabité parťáky lze ve vymezeném čase znovu postavit na nohy, což není zdaleka jediný motiv vzájemné spolupráce. Pravidelně dojde na překonávání různých překážek, kdy vám spoluhráč může být oporou pro vyšplhání na vyšší místa. A sympatické je, že rank pro versus půtky si můžete zlepšit právě skrze co-op hraní.

Share and Enjoy:
  • Print
  • email
  • PDF
  • Add to favorites
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Napsat komentář