Lovci pokladů, zbystřete! Nejlepší bleší trhy v Praze.

Bleší Trh Praha

Nejlepší bleší trhy v Praze

Praha je rájem pro milovníky bleších trhů, kde se dají objevit unikátní poklady za skvělé ceny. Ať už hledáte vintage oblečení, starožitný nábytek nebo retro doplňky, v Praze si určitě přijdete na své. Mezi nejoblíbenější blešáky patří bleší trh na Kolbenově ulici, který se koná každou sobotu a neděli. Najdete tu širokou škálu zboží od oblečení a šperků po knihy a staré hračky. Další skvělou volbou je bleší trh na Náplavce, který se koná každou poslední neděli v měsíci. Ten láká spíše na designové kousky, autorské šperky a originální módu. Pro milovníky starožitností je tu bleší trh na Tylově náměstí, který se koná každou první neděli v měsíci. Zde najdete starožitný nábytek, porcelán, obrazy a další umělecké předměty. Ať už se vydáte na kterýkoli z pražských blešáků, nezapomeňte si s sebou vzít hotovost a připravte se na smlouvání!

Co koupit na blešáku

Bleší trhy jsou skvělým místem, kde můžete najít jedinečné a cenově dostupné poklady. Co ale konkrétně hledat? Začněte s vintage oblečením a doplňky – od kožených kabelek po hedvábné šátky, možnosti jsou nekonečné. Milovníci hudby by se měli zaměřit na staré vinylové desky a gramofony. Pro vášnivé čtenáře skrývají bleší trhy hory knih, od beletrie po naučnou literaturu. Nezapomeňte ani na starožitný nábytek, který dodá vašemu domovu osobitý styl. Hledejte kousky s příběhem, jako jsou staré komody, zrcadla nebo lampy. A pokud máte rádi umění, bleší trhy jsou ideálním místem pro objevování děl neznámých umělců za zlomek ceny galerie. Nebojte se smlouvat a užijte si lov pokladů!

Tipy pro nakupování

Nakupování může být radost, ale i past na peníze, pokud se do něj vrhnete bezhlavě. Abyste si z nákupů odnášeli jen pozitivní pocity, máme pro vás pár tipů. V první řadě si před nákupem udělejte seznam a toho se držte. Vyhnete se tak impulzivním nákupům věcí, které vlastně nepotřebujete. Sledujte letáky a porovnávejte ceny v různých obchodech. Často se stává, že stejný produkt je v jiném obchodě výrazně levnější. Nebojte se využít slevových akcí a věrnostních programů. Mnoho obchodů nabízí slevy na vybrané zboží nebo body za nákupy, které pak můžete proměnit za slevy nebo dárky. A na závěr, nenakupujte hladoví! Hlad je známý tím, že podporuje impulzivní nákupy nezdravých a drahých potravin.

Kdy a kam vyrazit

Nejlepší období pro návštěvu České republiky je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírné a příjemné. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou sice teplé a slunečné, ale také nejvíce turisticky exponované. Pokud preferujete klidnější atmosféru, zvolte raději květen, červen nebo září.

Česká republika nabízí nepřeberné množství krásných míst k objevování. Mezi nejnavštěvovanější destinace patří Praha s dominantou Pražského hradu, Karlovým mostem a Staroměstským náměstím. Za návštěvu ale rozhodně stojí i další historická města, jako je Český Krumlov, Kutná Hora, Telč nebo Olomouc. Milovníci přírody ocení krásu Krkonoš, Šumavy, Českého Švýcarska nebo Moravského krasu.

Atmosféra a zážitek

Někdy stačí málo a ocitnete se v jiném světě. Vůně čerstvé kávy, tlumené světlo a příjemná hudba vytváří tu správnou atmosféru pro chvíle pohody. Ať už si chcete vychutnat šálek kávy o samotě s knížkou v ruce, nebo si popovídat s přáteli, útulné prostředí kavárny vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Zkuste na chvíli zpomalit a užít si klidnou atmosféru, která vás nabije energií do dalšího dne.

Publikováno: 16. 06. 2024

Kategorie: nakupování

Autor: Jana Kosinová

Tagy: bleší trh praha